Fashion Blog

Ako si vybrať jednodielne plavky ?

0 Späť na zoznam článkov

Výber plaviek je našou každoročnou veľkou dilemou. Podľahnúť výrazným módnym trendom či zostať radšej pri zaužívanej dvojdielnej klasike? Módni návrhári tento rok ponúkajú širokú škálu jednodielnych plávok, z ktorých si môžu vybrať štíhle dámy aj moletky. Ak sa bojíte, že jednodielne plávky musia byť nutne nudné, nie je to tak! Veľa krát pôsobia viacej sexi, nakoľko vedia odhaliť ale aj zakryť to čo treba. Na čo hlavne treba dávať pozor pri výbere, je aby prsia boli oddelené kosticou, výstužou či rôznym vzorom, motívom, doplnkom aby nepôsobili ako obyčajné jednodielne plávky pre malé dievčatá ☺. No v konečnom dôsledku keď k nim zvolíte vhodné doplnky ako je šperk, klobúk, vzdušná halenka mnohokrát pôsobia viacej sexi ako dvojdielne plávky. Už len si vybrať ten správny typ.

Dokonalé, sexi, očarujúce… často krát na obrázku bývajú jedno dielne „vyrezávané“ plávky bez akejkoľvek výstuže či kostice. No pozor! Tak napríklad tieto plávky Victoria Secret vyzerajú neskutočne, no ak nie ste dokonale štíhla a prirodzene obdarená respektíve nemáte silikóny, si ich určite nevyberte. Nakoľko vrchný diel nie je ani trošku vystužený, ide len o jednu vrstvu „plavkoviny“ a mohlo by to dopadnúť, že by ste vyzerali ako v trináctich ☺. Priam zmenšujú prsia….

ako_si_vybrat_jednodielne_plavky_01

Ak ste plnoštíhla, klasické plné čierne plávky sú vhodnou voľbou. No prsia by mali byť oddelené minimálne kosticou, aby zvýraznili a upravili vaše poprsie a zároveň zmenšili brucho. Aby nepôsobili veľmi nudne je vhodné až priam žiaduce si dať jemný šperk, ktorý zároveň odpúta od vašich nedostatkov (viď. na obrázku – Byonce to proste vie! ). Ak samozrejme práve neplávate štafetu ☺. V prípade, že ste nenašli vhodné čierne plavky, ktoré by vám padli, tak dobrou voľbou sú aj dvojdielne plavky s tielkovým vrchom (viď. na obrázku Byonce.)Tie sú zároveň aj využiteľnejšie, len zmeníte spodný diel a už máte nové plávky.

ako_si_vybrat_jednodielne_plavky_02

Vypasované, nariasené s vystuženým poprsím sú vhodné pre veľmi štíhlu postavu, nakoľko nahromadenie materiálu opticky pridáva pár kíl. Zároveň zvýrazňujú poprsie. Pôsobia elegantne i hravo, čo samozrejme spôsobuje svieža oranžová farba.

ako_si_vybrat_jednodielne_plavky_03

Dámy s postavou presýpacích hodín, ktoré majú radi pozornosť si môžu svoje plavky okoreniť výrazným opaskom, len pozor aby neodstával a lemoval váš pás. Respektíve to môžete doplniť o vzdušnú halenku či rozopnutú košeľu. No tento typ je vhodnejší na prechádzky či opaľovanie. Asi by nebolo veľmi pohodlné plávať so sťahujúcim opaskom☺. No, v konečnom dôsledku to pôsobí elegantne a zároveň sexi.

ako_si_vybrat_jednodielne_plavky_04

Tak nakoniec ten najuniverzálnejší a zároveň veľmi nezvyčajný model. Prečo najuniverzálnejší? Je vhodný pre dámy s menším poprsím no zároveň aj pre dámy so širšími bokmi či menej dokonalým bruškom ☺. Strapce vykompenzujú mnoho nedostatkov a zároveň pôsobia shick! Rovnako to platí aj pri dvojdielnych strapcových plavkách. Už sa len rozhodnúť pre farbu!

ako_si_vybrat_jednodielne_plavky_05

beauty bežný deň boyfriend denim do práce elegantné eleganté espadrilles farby zeme free time glamour gumaky high heels holinky hollywood hviezdne outfity jar jeansy jeseň koža/leather kvetiny leopardí vzor leto ležérna elegancia office/do práce pastelové farby plavky pletenina pohodička práca práca/office slnečné okuliare streetstyle summer typy & rady/tips & advices večierok victoria secret voľný čas vysoké opätky vysoké opätky/high heels zima zmenáreň šperky/jewellery